Rogaty kot

M.B.  tom VIII, str. 20 i 25

„Dwa lub trzy dni temu miałem sen. Czy chcecie usłyszeć o czym? Jako bardzo mi bliscy i kochani, jesteście obecni w moich snach. Zdawało mi się, że znajduję się wśród was radośnie rozbawionych na wielkim placu zabaw. Każdy miał jakiś kwiat: różę.., lilię.., fiołek.., albo równocześnie i różę i lilię, nie mówiąc o innych kwiatach. Naraz zjawił się obrzydliwy kot, czarny jak węgiel. Miał rogi, oczy czerwone, jak rozżarzone węgle, długie ostre kły i odrażająco wzdęty brzuch. Ten wstrętny potwór skradał się ku wam i pazurami gwałtownie ściągał wasze kwiaty do ziemi. Ujrzawszy ohydną poczwarę, przeraziłem się tym bardziej, że ku mojemu zdziwieniu, wy nie zdawaliście sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa. Widząc, jak skrada się do mnie by zniszczyć moje kwiaty, rzuciłem się do ucieczki, lecz ktoś mnie zatrzymał:

«Nie uciekaj» — usłyszałem głos. — «Szybko powiedz chłopcom, by wznieśli swoje prawe ramiona wysoko ponad łeb tej wstrętnej bestii»

Wykonałem polecenie. Potwór próbował podskakiwać, ale z powodu swego wielkiego ciężaru padał niezdarnie na ziemię za każdym razem.

 Lilia, moi drodzy synowie, symbolizuje cnotę czystości, przeciwko której szatan prowadzi ustawiczną wojnę. Biada tym, którzy swój kwiat trzymają nisko! Szatan na pewno go im odbierze. Są to ci wszyscy, którzy rozpieszczają swoje ciało przez przejadanie się i dogadzanie sobie, którzy unikają pracy, bezczynnie marnują czas, czy też lubują się w nieskromnych rozmowach i książkach,,. Słowem, którzy unikają samozaparcia się... Błagam was, moje dzieci, zwalczajcie tego wroga, inaczej bowiem on was zwycięży.

Ta walka wcale nie jest łatwa. Lecz Pismo św. podaje nam sposoby, których mamy używać.

«Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem»(Mat. 1-7, 21). Podnoście swoje ramiona ku Bogu, a wasze kwiaty będą bezpieczne. Czystość jest cnotą niebiańską. Kto chce ją zachować, musi się kierować ku niebu. Modlitwa jest tu niezastąpiona. Mam na myśli wasze ranne i wieczorne pacierze, odmawiane pobożnie i z uwagą, medytacje i mszę św., częstą spowiedź i Komunię św., kazania i egzorty, nawiedzenia Najświętszego Sakramentu, modlitwę różańcową i spełnianie waszych szkolnych obowiązków. Dzięki modlitwie unosić się będziecie ku niebu. W ten sposób uchronicie tę najpiękniejszą z cnót. Brońcie się tak uparcie, jak uparcie atakuje was szatan, a wtedy nikt wam tego skarbu nigdy nie odbierze»

 

Niestety brak dzisiaj św. Jana Bosko, dlatego nie ma nikogo, kto by uświadamiał młodym, i nie tylko młodym, o niebezpieczeństwie utraty życia wiecznego.

Brak też katolickiej Mszy św. Wszechczasów. Dlatego tak wiele ludzi wpada do piekła jak deszcz.

 

powrót